Principala cauza a accidentelor cu bicicleta


Care crezi ca este principala cauza a accidentelor cu bicicleta?

Verifica infograficul nostru si vezi la ce trebuie sa fii atent atunci cand mergi pe bicicleta.

Cauza accidente pe bicicleta

Ai ghicit care este factorul cu cele mai multe victime?

Manevrarea incorecta a bicicletei se refera la situatii ca: franarea incorecta, neadaptarea vitezei, abordarea gresita a bordurilor sau a altor tipuri de obstacole (gropi, denivelari etc.), a sinelor de tramvai, a pantelor sau rampelor, a zonelor aglomerate si a traseelor noi. Te poti confrunta cu oricare din ele atat la o plimbare la iarba verde, cat si in timp ce pedalezi spre serviciu.

 

Detine controlul in orice situatie!

Asigura-te ca tu cunosti  bine felul in care se manvreaza bicicleta, daca vrei sa eviti juliturile, vanataile si alte amintiri dureroase.

Leave a Reply