Lectii Skateboard tricks & skatepark


lectii-skateboard-tricks-skatepark

 

Trick-urile pe skateboard executate in skatepark sau in afara lui sunt o modalitate de recreere foarte placuta, o sursa de adrenalina sau un mod de rivalizare intre prieteni.

Primele skatepark-uri au luat nastere in 1976, moment in care incep sa se dezvolte trick-uri spectaculoase pe placa si noi stiluri de skateboarding.

Cine se da pe skateboard isi dezvolta flexibilitatea articulatiilor, imbunatateste echilibrul, precizia miscarilor, coordonarea si isi creste rezistenta antrenand intregul corp.

 

Fii atent! Te poti rani destul de serios daca nu cunosti notiunile de baza… Invatand trick-uri pe skateboard intr-un mediu sigur, cu ajutorul unui instructor poti sa eviti evenimentele neplacute si sa te concentrezi pe imbunatatirea abilitatilor tale, astfel incat sa progresezi mai eficient. Inscrie-te la curs pentru a invata sa dai in siguranta cele mai COOL trick-uri!

 

Ce poti invata?

Modul I:

 1. exercitii care te ajuta sa dai trick-urile preferate
 2. pozitia corecta pe skateboard
 3. pregatirea pentru trick-uri
 4. ce faci cand dai FAIL
 5. notiuni de siguranta: cum te ajuta echipamentul de protectie?

Modul II:

 1. trick-uri pe care le vezi in skatepark: POP-UP, TIC-TAC, SWITCH, OLLIE si NOLLIE, SHOVE IT, DROP IN, FAKIE, FRONT SIDE, BACK SIDE, KICK FLIP, HALF CAB si multe alte combinatii
 2. intretinerea unui skateboard
 3. comunitati si grupuri pentru skateboard

 

Cat dureaza?

Fiecare lectie dureaza 60 de minute. Pentru o buna asimilare a notiunilor sunt recomandate 2-3 lectii/saptamana, dar maxim 1 pe zi. In functie de ritmul tau si cat de multe vrei sa inveti, numarul sedintelor poate varia.

 

Beneficii

 • antrenor personal care te ajuta sa iti maximizezi potentialul in ritmul tau
 • te distrezi, exersezi si progresezi sub indrumare atenta
 • iti imbunatatesti echilibrul, coordonarea si musculatura
 • fara sa platesti nimic in plus, primesti skateboard de scoala si echipament de protectie
 • iti creezi un hobby COOL
 • optiunea de a participa in 2 zone ale Bucurestiului

 

Cerinte

 • imbracaminte pentru sport si incaltaminte cu talpa plata (skate shoes de exemplu)
 • fara tocuri / genti / posete :) iti recomandam un mic rucsac pentru lucrurile personale, sau pe cat posibil lasa-le acasa
 • varsta minima 5 ani

 

Investitia ta

Fiecare lectie costa 99.90 ron cu toate beneficiile enumerate mai sus. La sfarsit vei sti sigur ca a meritat!

Pe cei determinati sa invete mai multe alaturi de noi ii rasplatim cu 6 lectii la pret de 5. Diferenta de 17% este suportata de catre noi.

 

 

Ce spun clientii nostri?

Vezi testimoniale si convinge-te singur! La final iti vei dori sa povestesti si tu despre experienta ta.

Am incercat sa invat de pe youtube, dar nu mi-au iesit trickurile.

Aici mi-a placut abordarea pas cu pas a lucrurilor.

Aveti multa rabdare si se vede ca va place sa lucrati cu copiii.

Prietenii nu stiu sa imi explice asa bine.

 

La ce sa te astepti?

Vei sesiza ca esti tratat cu rabdare si profesionalism. Simti ca te incarci cu energie si intineresti retraind bucuria de a fi copil. Vei vedea ca esti cu mult mai castigat privind informatiile si abilitatile dobandite, comparativ cu cazul in care ai invata “dupa ureche”.

Daca iti inscrii copilul, vei sesiza cum este tratat cu rabdare si profesionalism. Simti ca ai incredere sa contribuim la dezvoltarea sa, fiindca instructorul este incarcat cu voiosie, energie si o sumedenie de povestiri care starnesc imaginatia copiilor. In plus nu trebuie sa iti mai faci griji ca se poate accidenta. Ii suntem in permanenta alaturi.

 

Cum se desfasoara o lectie?

Ai siguranta ca ai ajuns pe maini bune. La inceput are loc o mica sedinta in care se stabilesc obiectivele, apoi se discuta planul de lectie si alte detalii cu privire la desfasurarea cursului. Exersezi tehnicile pas cu pas, iar la finalul orei punctati ce a mers bine si partile care mai au nevoie de exercitiu.

 

Ce garantie am?

La Scoala de Sport gasesti mai mult decat instructori. Pentru a-ti oferi servicii ireprosabile si informatii de ultima ora echipa noastra se antreneaza si participa constant la training-uri si workshop-uri pe teme de educatie, parenting, sport, nutritie, coaching, NLP si relationare interpersonala. Suntem pasionati de meseria noastra si nu ne oprim pana cand tu obtii rezultatul dorit.

 

E cineva care nu a invatat?

Toata lumea a invatat ce are de facut. Fiecare exerseaza cat poate.

 

Care sunt pasii?

 1. dai click pe butonul rosu >>“Ma inscriu“<<, apoi completezi fisa de inscriere
 2. echipa Scoala de Sport te suna pentru programare
 3. te prezinti la ora stabilita, faci cursul si esti pregatit sa mergi pe skateboard!

 

 

Leave a Reply