Lectii Role Copii incepatori


role-copii

 

Mersul pe role este una din cele mai placute activitati in aer liber la care pot participa copiii. Cand mersul pe role este stapanit cu incredere si practicat in siguranta, aduce numeroase beneficii atat pe plan fizic, cat si pe plan psihic.

 

Practicat constant, mersul pe role imbunatateste coordonarea, echilibrul si perceptia spatiului, previne problemele de greutate, dezvolta atentia, aduce deschidere catre nou si nu ultimul rand creste increderea in sine.

Acestea sunt doar cateva avantaje de care copilul tau merita sa se bucure.

 

Daca te afli pe aceasta pagina inseamna ca stii si tu cat de important este sa-l inspiri sa fie activ si sa perceapa sportul ca pe o activitate benefica si distractiva. Iti recomandam sa notezi lectiile de role in programul de activitati al copilului tau.

 

Ce poate invata?

Modul I

 1. care este pozitia corecta pe role
 2. cum sa isi mentina echilibrul in mers
 3. cum procedeaza in cazul pierderii echilibrului
 4. notiuni de siguranta: cum il ajuta echipamentul de protectie?
 5. mersul in linie dreapta
 6. oprirea fara cazaturi
 7. cum sa intoarca in siguranta

 

Modul II

 1. abordarea obstacolelor
 2. cum coboara pante
 3. cum procedeaza la urcarea / coborarea scarilor
 4. mersul cu spatele
 5. mersul intr-un picior

 

Cat dureaza?

Fiecare lectie dureaza 60 de minute, suficient timp pentru a focusa atentia copilului. Pentru o buna asimilare a notiunilor sunt recomandate 2-3 lectii, dar nu mai mult de 1 pe zi.

Din experienta stim ca cei mici, in functie de ritmul fiecaruia, deprind abilitatile mentionate mai sus intr-un interval de 2-10 lectii. Esti curios in cat timp va invata copilul tau? Vei fi surprins sa afli cum unii clienti credeau ca vor avea nevoie de 10 sedinte si au mers dupa doar 3!

La finalul primei lectii instructorul face o evaluare care te ajuta sa decizi cat timp vei acorda copilului sa exerseze.

 

Beneficii

 • antrenorul personal merge in permanenta langa copil si il ajuta sa exploreze echilibrul fara pericole
 • metoda prin care copilul este indrumat step by step pune accent pe invatare prin joaca, fara presiuni
 • totul se desfasoara in ritmul copilului astfel incat nu exista greseli ci doar ocazii pentru a progresa
 • inrolare automata in >>Club Scoala de Sport<<
 • program flexibil adaptat nevoilor tale si optiunea de a participa in 2 zone ale Bucurestiului
 • o mica surpriza pentru cei cumintei :)

 

Cerinte

 • varsta minima 5 ani
 • role, casca si echipament de protectie personal
 • imbracaminte pentru sport

 

Investitia ta

Fiecare lectie costa 99.90 ron cu toate beneficiile enumerate mai sus. La sfarsit vei sti sigur ca a meritat!

Pe cei determinati sa invete mai multe alaturi de noi ii rasplatim cu 6 lectii la pret de 5. Diferenta de 17% este suportata de catre noi.

 

 

Ce spun clientii nostri?

Vezi testimoniale si convinge-te singur! La final iti vei dori si tu sa povestesti altor parinti despre experienta ta.

Aveti multa rabdare si se vede ca va place sa lucrati cu copiii.

Am incercat eu sa-l invat, dar nu am nici metoda si cu mine isi permite sa se rasfete…

Aici mi-a placut abordarea pas cu pas a lucrurilor.

Nu credeam ca al meu va invata asa repede!

 

La ce sa te astepti?

Copii invata altfel decat adultii. Vei sesiza cum copilul tau este tratat cu rabdare si profesionalism. Simti ca ai incredere sa contribuim la dezvoltarea sa, fiindca instructorul este incarcat cu voiosie, energie si o sumedenie de povestiri care starnesc imaginatia copiilor. Vei vedea ca esti cu mult mai castigat privind informatiile si abilitatile dobandite, comparativ cu cazul in care  copilul ar invata “dupa ureche”. In plus nu trebuie sa iti mai faci griji ca se poate accidenta. Ii suntem in permanenta alaturi.

 

Cum se desfasoara o lectie?

Ai siguranta ca a ajuns pe maini bune. La inceput are loc o mica sedinta in care parintele si antrenorul stabilesc obiectivele, apoi se discuta planul de lectie si alte detalii cu privire la desfasurarea cursului. Vezi cum copilul exerseaza tehnicile pas cu pas, iar instructorul ii este in permanenta alaturi. La finalul orei punctati ce a mers bine si partile care mai au nevoie de exercitiu.

 

Ce garantie am?

La Scoala de Sport gasesti mai mult decat instructori de fitness. Pentru a-ti oferi servicii ireprosabile si informatii de ultima ora echipa noastra se antreneaza si participa constant la training-uri si workshop-uri pe teme de educatie, parenting, sport, nutritie, coaching, NLP si relationare interpersonala. Suntem pasionati de meseria noastra si nu ne oprim pana cand tu obtii rezultatul dorit.

 

E cineva care nu a invatat?

Mai putin de 1% din cei inscrisi au renuntat motivand ca vor sa incerce alt sport.

 

Care sunt pasii?

 1. dai click pe butonul rosu >>“Imi inscriu copilul“<<, apoi completezi fisa de inscriere
 2. echipa Scoala de Sport te suna pentru programare
 3. il aduci la ora stabilita, face cursul si a invatat sa mearga pe role!