Cum a fost la Calatorie intre Cer si Pamant 2015


Sambata, 16 mai, riderii Scoala de Sport au facut spectacol pentru publicul de la concursul Calatorie intre cer si pamant.

 

Alexandru Calta, Alexandru Felea si Alin Istrate le-au aratat spectatorilor un alt tip de sport pe bicicleta, in care obstacolele de dimensiuni mari nu se ocolesc niciodata, ba chiar prezenta lor este o mare bucurie pentru rideri.

Show-ul de bike trial s-a desfasurat in zona extrema special amenajata in Piata Primariei, baietii realizand o demonstratie spectaculoasa de echilibru si indemanare.

 

Poate cel mai palpitant moment din cadrul demonstratiei a fost cel in care riderii au folosit obstacole umane, sarind peste voluntarii care nu stiau ce ii asteapta. Emotiile au fost vizibile cand bicicletele zburau deasupra lor, insa totul s-a terminat cu bine, ca intotdeauna.

 

Desi anuntata, ploaia a ocolit Tirgu Ocna pe durata desfasurarii concursului, astfel incat baietii au sarit neintrerupt pe toate “jucariile” de pe traseu: barne, paleti, butoaie, roti de camion, chiar si o remorca!

 

Pe aceasta cale, dorim sa multumim Primariei Tirgu Ocna pentru disponibilitatea de care a dat dovada, punand la dispozitia riderilor toate cele necesare pentru realizarea unei zone de extrem biking cu adevarat spectaculoasa.

 

De asemenea, multumim si celorlalti organizatori, SALROM, Adventure Mania, TransAlpinBike si Asociatia Salveaza o inima si sa ne vedem cu bine la editia de anul urmator!

Leave a Reply