Cate calorii arzi in 30 de minute in functie de activitate


Cate calorii arzi in 30 de minute

 

Daca te-ai intrebat vreodata cate calorii poti consuma cand faci sport, verifica graficul nostru. Mersul pe bicicleta, pe role, alergatul sau alte activitati in aer liber te ajuta sa arzi caloriile intr-un mod distractiv.

 

Ce sunt caloriile?

Caloria este o unitate de masura pentru energie, la fel cum kilogramele masoara greutatea. Caloriile sunt combustibilul fara de care corpul nostru nu functioneaza. Energia necesara pentru realizarea unei activitati este masurata prin rata de ardere a caloriilor.

 

Cum arzi caloriile?

Simplu! Trebuie doar sa te misti. Cu cat activitatea dureaza mai mult si este mai intensa, cu atat arzi mai multe calorii. Nu trebuie sa mergi la sala de forta si sa tragi de fiare pentru asta, poti pur si simplu sa sari coarda, sa mergi intr-un ritm alert sau sa initiezi un joc de-a prinselea cu cei mici.

Leave a Reply